استراتژی های رهبری

4 مورد از استراتژی های رهبری که به ارتقای کار تیمی کمک می‌کند

استراتژی های رهبری و مشخص کردن اهداف و ارتباطات برای رسیدن به نتایج مورد نظر در انواع تیم‌های شرکتی ضروری است.

یکی از مهم‌ترین وظایف رهبران سازمان، ترویج و بهبود کارهای تیمی است؛ زیرا رسیدن به اهداف سازمان بدون مشارکت و همکاری اعضای تیم امکان‌پذیر نخواهد بود. برنامه‌ریزی و هدف‌گذاری برای رسیدن به خواسته‌ها در هر زمینه‌ای از زندگی که بخواهیم در آن تغییراتی ایجاد کنیم ضروری است؛ با این وجود همه اهدافی که افراد برای خود مشخص می‌کنند قابل دسترسی نیستند. طبق نتایج پژوهش‌هایی که در موسسه تحقیقات و آمار Brain انجام شده است؛ تنها ۹/۲ افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند توانستند به هدف‌هایی که در ابتدای سال ۲۰۱۷ برای خود تعیین کرده بودند برسند.

این مشکلات فقط به مسائل شخصی مربوط نمی‌شود؛ تنظیم و مشخص کردن اهداف و ارتباطات برای رسیدن به نتایج مورد نظر در انواع تیم‌های شرکتی نیز ضروری است. در این راه چالش‌های زیادی وجود دارد که رهبران کسب‌وکار‌های مختلف با وجود آن باید تیم خود را به بهترین حالت رهبری کنند. در ادامه مطلب به بررسی برخی استراتژی های رهبری که به ارتقای کار تیمی کمک می‌کند می‌پردازیم.

۱- هدف‌گذاری کنید و مقدمات رسیدن به آن را فراهم کنید – استراتژی های رهبری

هدف‌هایی که در ابتدای سال کاری مشخص می‌شوند ممکن است باعث احساس ترس در کارمندان شوند؛ به‌ویژه اگر هدف‌گذاری بلندمدت و رسیدن به آن دشوار باشد. همان‌طور که در کوهنوردی، برای رسیدن به قله کوه باید مرحله به مرحله اقدام کنید؛ در سازمان نیز به عنوان رهبر بهتر است هدف‌های بزرگتر را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید.

می‌توانید اهداف سالانه را به اهداف کوتاه‌مدت و سه ماهه تقسیم کنید و نقش هرکدام از افراد تیم را برای آن‌ها مشخص کنید. این کار باعث می‌شود در هر دوره سه ماهه بتوانید میزان پیشرفت سازمان را بررسی کنید و ببینید تا چه اندازه به اهدافی که مشخص کرده بودید نزدیک شده‌اید. علاوه بر این موارد می‌توانید اشتباهات خود را نیز به موقع بفهمید و قبل از اینکه دیر شود آن‌ها را اصلاح کنید.

رهبری و هدایت یک تیم در هر کسب‌وکاری چالش‌های مخصوص به خود را دارد؛ به همین علت وجود استراتژی های رهبری ضروری است. با این وجود اگر بدانید که چه کارهایی به تیم شما انگیزه می‌دهد بهتر می‌توانید آن‌ها را راهنمایی کنید. استفاده از استراتژی های رهبری باعث می‌شود بتوانید به آن دسته افرادی که نمی‌توانند نقش خود را در مسیر رسیدن به اهداف درک کنند، کمک کنید.

استراتژی های رهبری

استراتژی های رهبری

۲- افراد تیم خود را بر یک نتیجه مشترک متمرکز کنید

اگر بخواهید استراتژی های رهبری داشته باشید و فرهنگ مشارکت و همکاری را بین افراد تیم گسترش دهید، ابتدا باید هدف و مقصد نهایی سازمان را به کارمندان خود نشان دهید. یکی از بهترین راه‌ها برای رسیدن به نتایج مطلوب، ایجاد هدف‌های مشترک است  تا همه اعضای تیم برای رسیدن به آن تلاش کنند. 

در تیم‌های قوی و موفق، افرادی مشغول به فعالیت هستند که هر کدام از آن‌ها تخصص‌های منحصربه‌فردی دارند؛ این تخصص‌ها با همکاری سایر افراد تیم تقویت می‌شوند. طبق مواردی که گفته شد افراد تیم با همکاری، باعث ارتقای یکدیگر می‌شوند. به عنوان رهبر سازمان تلاش کنید تا فضایی برای تیم خود فراهم کنید که در آن بتوانند همه نظرات، ایده‌ها و پیشنهادات خود را بیان کنند و از تجربه‌ها یکدیگر استفاده کنند. وجود یک هدف مشخص و مشترک بین اعضای تیم هماهنگی ایجاد می‌کند و باعث می‌شوند آن‌ها برای رسیدن به آن اهداف متعهدتر باشند.

برای ایجاد فرهنگ سازمانی که کارمندان آن به راحتی ایده‌های خود را بیان کنند و از این مسئله احساس امنیت داشته باشند، تعیین نتایج و خروجی‌های مورد انتظار مشترک همه افراد ضروری است. طبق نتایج به‌دست آمده از برخی تحقیقات گوگل، کارمندانی که در محیط کاری خود احساس امنیت می‌کنند، کمتر به ترک کار فکر می‌کنند؛ از مهارت‌ها و تخصص خود بیشتر استفاده می‌کنند و عملکرد بهتری دارند. وجود احساسات مشترک بیشتر در محیط کار باعث می‌شود کارمندان بیشتر بر اهداف اصلی سازمان تمرکز کنند و با یکدیگر بهتر همکاری کنند.

۳- وظایف هرکدام از اعضای تیم را مشخص کنید

توجه داشته باشید که هر چه بیشتر به اهداف تیمی نزدیک می‌شوید، وظایف ویژه‌ای برای افراد تیم در نظر بگیرید.  این یکی از مهم‌ترین استراتژی های رهبری است. راهنمایی‌های شما برای مشخص کردن وظایف دقیق کارمندان مهم و ضروری است.

برای ارتقای نوآوری و توانایی تصمیم‌‌‌گیری در یک سازمان باید منابع، ابزار، آموزش و تکنولوژی‌های لازم را در اختیار کارمندان قرار دهید، وظایف آن‌ها را دقیق و با جزئیات مشخص کنید و در نهایت تیم‌ها را کنار یکدیگر قرار دهید. این کار باعث می‌شود بدون مدیریت میکرو و دخالت در امور جزئی همه افراد سازمان را برای رسیدن به هدف هماهنگ کنید. طبق استراتژی های رهبری، همه افراد سازمان وظایفی را که باید برای آن پاسخگو باشند می‌شناسند و از خلاقیت خود برای تولید محصول استفاده می‌کنند.

۴- تیم خود را با برقراری روابط دائمی هدایت کنید

رهبر یک سازمان برای داشتن استراتژی های رهبری وظیفه دارد تا با برقراری روابط دائمی بین اعضای تیم، اهداف اصلی سازمان را برای آن‌ها مشخص کند. وجود ارتباطات موثر بین اعضای تیم باعث می‌شود افراد با استفاده از اطلاعات کارآمد، به سمت هدف نهایی حرکت کنند.

طبق نتایجی که از گزارش نشریه آماری دانشگاه هاروارد به دست آمده است؛ تنها نیمی از شرکت‌هایی که در نظرسنجی شرکت کردند گفتند که برای رسیدن به اهداف سازمان، عملکرد کارکنان را با دقت ارزیابی می‌کنند. شما به عنوان رهبر سازمان باید جلسات منظمی برگزار کنید و در آن علاوه بر بررسی اهداف فعلی خود، پیشرفت این اهداف را با استفاده از شاخص‌های قابل اندازه‌گیری ارزیابی کنید و مشخص کنید این اهداف برای رسیدن به اهداف بلندمدت سازمان چه نقشی دارند.

برای مثال اگر اهداف سه ماهه برای افراد تیم مشخص کردید، برای بررسی میزان پیشرفت در این مدت، جلسه‌های هفتگی شرکتی و تیمی جداگانه برگزار کنید و درباره اولویت‌های بعدی سازمان با کارمندان گفت‌وگو کنید. این کار باعث می‌شود تیم‌ها اهداف کلیدی سازمان را بهتر درک کنند و میزان اثرگذاری وظایف خود در رشد و پیشرفت سازمان را ببینند.

یکی از استراتژی های رهبری برگزاری جلسات هفتگی و منظم است که به افراد تیم کمک می‌کند که با آگاهی بیشتری مسئولیت‌های خود را انجام دهند؛ کارهای خود را طبق برنامه اولویت‌بندی کنند؛ ایده‌های خود را با سایر اعضای تیم به اشتراک بگذارند و برای رسیدن به نتایج مطلوب به درستی تصمیم‌گیری کنند. در نهایت اگر می‌خواهید کارمندان خود را یه سوی اهداف سازمان هدایت کنید باید به آن‌ها آموزش دهید تا با یکدیگر همکاری کنند و برای رسیدن به اهداف به سایر افراد انگیزه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *