مهارت های مدیریت

اصلی‌ترین مهارت های مدیریت چیست؟

مدیران برای انجام رسالت حرفه‌ای خود، باید با اصلی‌ترین مهارت های مدیریت آشنا باشند. 

هر شغلی مهارت‌های خاص خود را دارد که برای موفقیت در آن باید این مهارت‌ها را فراگرفت. برای پیدا کردن مهارت در یک کار باید در آن زمینه دانش نظری داشت و تمرین بسیار زیادی کرد.  

مدیریت نیز مانند هر شغل دیگری مهارت‌هایی دارد که مدیران با بهره‌مندی از آن‌ها می‌توانند وظایف خود را بدون هیچ مشکلی اجرا کنند و رسالت حرفه‌ای خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. مهارت های مدیریت تاثیر مستقیمی بر میزان موفقیت سازمان و رسیدن آن به اهداف از پیش تعیین‌شده دارد. هرچه‌قدر که مدیران کار خود را بهتر انجام دهند و مهارت‌های خود را توسعه دهند، سازمان نیز در شرایط پیچیده پایدارتر خواهد بود. 

انواع مهارت های مدیریت

مهارت های مدیریت را می‌توان به سه بخش اصلی تقسیم کرد:

۱- مهارت فنی

مهارت فنی به معنای دانش و توانایی انجام یک کار با استفاده از ابزارهای ویژه و فنون‌های مختلف است. مانند همه مشاغل دیگر، مهارت های فنی برای شغل مدیریت را باید از طریق تحصیل در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و کسب تجربه در دوره‌های کارآموزی فرا گرفت. مهارت های فنی مدیریت شامل حوزه‌های برنامه‌ریزی، حسابداری، کنترل، بودجه‌بندی، امور مالی و… می‌شود. 

مهارت های فنی قابل اندازه‌گیری و دقیق هستند و ضوابط مشخصی دارند؛ به همین دلیل کنترل و ارزشیابی این مهارت‌ها هم در کار و هم در آموزش ساده است. مدیران می‌توانند از علم روانشناسی، مردم‌شناسی و تجربه حضور در محیط‌های مختلف، برای رسیدن به مهارت انسانی کمک بگیرند. 

مهارت های مدیریت

مهارت های مدیریت

۲- مهارت انسانی 

مهارت انسانی به معنای داشتن توانایی کار کردن با افراد مختلف است. یک فرد با داشتن مهارت فنی می‌تواند با اشیا مختلف کار کند؛ اما با داشتن مهارت انسانی می‌تواند با افراد مختلف کار کند. افراد با مهارت انسانی می‌توانند انگیزه‌های دیگران را درک کنند، بر رفتار آن‌ها تاثیر بگذارند، به عنوان عضوی از گروه فعالیت موثری داشته باشند و شرایطی را فراهم کنند تا دیگران کاری برای آن‌ها انجام دهند. 

به دست آوردن این مهارت کار ساده‌ای نیست و یک مدیر برای به دست آوردن این مهارت باید خودش را به خوبی بشناسد؛ با نقاط ضعف و نقاط قوت خود آشنا باشد و افکار روشنی داشته باشد. یک مدیر برای اینکه اعتماد دیگران را جلب کند و محیط مناسبی را برای همکاری با آن‌ها فراهم کند، باید آن‌ها را درک کند؛ به عقاید، احساسات و ارزش‌های آن‌ها احترام بگذارد و تاثیر رفتار و گفتار خود بر دیگران را بداند. همچنین باید اعتماد‌به‌نفس خود را افزایش دهد و به دیگران نیز اعتماد داشته باشد تا بتواند محیط قابل اعتمادی را برای همکاری فراهم کند. 

برخلاف مهارت های فنی، برای به دست آوردن مهارت‌های انسانی روش مشخصی وجود ندارد و به راحتی نمی‌توان آن را به دست آورد. مدیران می‌توانند از علم روانشناسی، مردم‌شناسی و تجربه حضور در محیط‌های مختلف، برای رسیدن به این مهارت کمک بگیرند. مدیران زمانی که همکاری با گروهی را آغاز می‌کنند، باید تلاش کنند تا با بررسی رفتار و انتظارات اعضای گروه بتواند به مرور زمان روش کار کردن با آن‌ها را یاد بگیرند و بر رفتار آن‌ها اثر بگذارد.

۳- مهارت ادراکی

مهارت ادراکی به معنای توانایی درک پیچیدگی‌های سازمان و درنظر گرفتن همه اجزای تشکیل‌دهنده سازمان به عنوان یک سیستم است. یک مدیر باید این موضوع را درک کند که تمام فرآیندهای سازمان به یکدیگر وابسته هستند و اگر در یکی از بخش‌ها تغییری ایجاد شود، بخش‌های دیگر نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند. 

این مهارت در تصمیم‌گیری مدیران اهمیت زیادی دارد؛ یک مدیر با آگاهی از روابط بین بخش‌های مختلف سازمان و شناخت اجزا و عناصر مهم در موقعیت‌های مختلف، می‌تواند به‌گونه‌ای تصمیم‌گیری کند که اثربخشی سازمان را افزایش دهد و رضایت کارکنان را جلب کند. 

مهارت ادراکی هم به وسیله آموزش و هم به وسیله کسب تجربه، به دست می‌آید؛ یک مدیر باید نظریه‌های علوم رفتاری مانند تئوری‌های سازمان، مدیریت و تصمیم‌گیری را یاد بگیرد و در عمل از آن‌ها استفاده کند. دوره‌های آموزش دانشگاهی نیز با آموزش نگرش‌ها و روش‌های سیستمی و با استفاده از نتایج تحقیقات درباره سازمان‌ها، زمینه کسب مهارت‌ ادراکی را برای دانشجویان فراهم می‌کند. 

مدیران در رده‌های مختلف به میزان متفاوتی از این مهارت ها نیاز دارند و هر یک از آن‌ها ارزش متفاوتی برای مدیر دارد. البته که این مهارت های مدیریت لازم و ملزوم یکدیگر هستند و هر مدیری باید آن‌ها را در وجود خود داشته باشد. مدیران صف به مهارت فنی، بیشتر از مهارت ادراکی نیاز دارند؛ زیرا در بطن کار هستند و باید دانش آن را داشته باشند. مدیران رده بالای سازمان که وظیفه آن‌ها تصمیم‌گیری، سازماندهی و برنامه‌ریزی است به مهارت ادراکی، بیشتر از مهارت فنی نیاز دارند. مهارت انسانی تقریبا برای تمام مدیران در رده‌های مختلف ارزش برابری دارد؛ زیرا همه مدیران با انسان‌های دیگر در ارتباط هستند و برای همکاری و اثرگذاری بر آن‌ها به این مهارت‌ها نیاز دارند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *