استارتاپ ویرگول

بررسی مدل کسب‌وکاری استارتاپ ویرگول

استارتاپ ویرگول یک شبکه اجتماعی است که به منظور خواندن و نوشتن متن و محتوای فارسی طراحی شده است.

 مطالعه و بررسی مدل‌های کسب‌وکاری استارتاپ‌های مختلف ۲ هدف اصلی دارد. اولین هدف بررسی جنبه‌های آموزشی و ارائه تجربیات در چارچوب خلاصه و کاربردی و دومین هدف، ساختاردهی به تجربیات در قالب علمی و متناسب با رویکردهای نوین راه‌اندازی استارتاپ‌ها است. زمانی که به مطالعه استارتاپ‌ها می‌پردازید سعی کنید به جای توجه به جنبه‌های سوددهی استارتاپ‌ها یا رسیدن به مدل‌های تکرارپذیر، جنبه‌های آموزشی آن را در نظر بگیرید.

استارتاپ ویرگول یک شبکه اجتماعی است که به منظور خواندن و نوشتن متن و محتوای فارسی طراحی شده است. این استارتاپ برای اولین بار در اردیبهشت ۱۳۹۶ با مدل درآمدی رایگان-عضویت ارائه شد که نمونه مشابه خارجی آن Medium.com و مدل کسب‌وکاری آن از نظر اش‌موریا چندوجهی (Mul‌tisided) است.

در نظر داشته باشید که استارتاپ ویرگول یک شبکه اجتماعی است؛ بنابراین در ابتدای کار مدل درآمدی ندارد. بقای یک شبکه اجتماعی به تعداد کاربران آن بستگی دارد. پس از ملحق شدن کاربران به آن می‌تواند مدل درآمدی کسب‌وکار خود را با دریافت حق عضویت از کاربرانی که به سایت اضافه می‌شوند دریافت کند.

دلایل شکل‌گیری استارتاپ ویرگول

اعضای تیم استارتاپ ویرگول برای معرفی چگونگی شکل‌گیری این استارتاپ می‌گویند که آن‌ها همیشه مخاطب وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌های تولید‌کننده محتوای متنی بودند. در زمان‌های مختلف، یک سایت مانند google reader یا وبلاگ‌های شخصی در این حوزه پرچم‌دار بودند. برای مثال مدیوم در وب لاتین به عنوان یک پلتفرم تولید محتوا و مبتنی بر کاربر، با ساختاری شبیه به شبکه‌های اجتماعی به خوبی این حوزه را پوشش می‌داد اما پلتفرم‌های سرویس‌دهی ایرانی همه در۱۰ سال پیش خود باقی مانده بودند.

در وب فارسی نیز روزانه تعدادی زیادی محتوا تولید می‌شوند که به دلیل نبود پلتفرم مناسب، در سایت‌ها و پلتفرم‌هایی که برای این کار مناسب نیستند قرار می‌گیرند. ویرگول علاوه بر اینکه پلتفرم مناسبی را در اختیار نویسندگان قرار می‌دهد، مخاطبین آن‌ها را نیز افزایش می‌دهد. همچنین به افرادی که به مطالعه کردن علاقه دارند کمک می‌کند تا در یک سرویس واحد، مطالب مورد نظر خود را پیدا کنند و آن را مطالعه کنند. به بیان ساده‌تر می‌توان گفت ویرگول یک پل ارتباطی است که علاقه‌مندان به محتوای یک حوزه خاص را به تولیدکنندگان آن محتوا متصل می‌کند.

استارتاپ ویرگول

استارتاپ ویرگول

مشتریان و مخاطبان استارتاپ ویرگول

استارتاپ ویرگول ارائه‌دهندگان محتوا و خوانندگان محتوای فارسی را هدف قرار داده است. ارائه‌دهندگان محتوا می‌توانند نویسندگان حرفه‌ای یا افراد مبتدی باشند که فقط می‌خواهند خاطرات و دلنوشته‌های خود را منتشر کنند. خوانندگان محتوای فارسی نیز افرادی هستند که با جست‌وجو در موضوعات مختلف ویرگول را پیدا کرده‌اند و می‌توانند کاربر وفاداری باشند. توجه داشته باشید که ویرگول در ابتدا از پتانسیل سایر شبکه‌های اجتماعی نیز استفاده کرده است. 

ارزش‌هایی که پلتفرم ویرگول برای نویسندگان ایجاد می‌کند این است که نسبت به وبلاگ یا وب‌سایت‌های شخصی بیشتر دیده می‌شوند و در بلندمدت شناخته‌شده باقی می‌مانند، زمان و هزینه راه‌اندازی نیز برای آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. مهم‌ترین ارزشی که برای خواننده ایجاد می‌کند هم این است که باعث می‌شود افراد سریع‌تر و راحت‌تر به محتوای تخصصی‌تر، با کیفیت‌تر و مورد‌علاقه خود دسترسی داشته باشند.

استارتاپ ویرگول با ایجاد کمپین‌های وبلاگ‌نویسی و همکاری با افراد مشهور در حوزه تولید محتوا به توسعه مشتریان خود می‌پردازد و با انجام کارهایی مانند افزایش امکانات، کیفیت بالای نگهداری سرویس و جذب کاربران جدید، مشتریان خود را حفظ می‌کند. 

روش اعتبارسنجی و مزیت رقابتی

اعتبارسنجی ویرگول تا حد زیادی از طریق شبکه‌های اجتماعی دیگر شکل گرفت. از آن‌جایی که Medium همیشه در دسترس نبود و از زبان فارسی پشتیبانی نمی‌کرد، همچنین پلتفرمی برای تولید محتوای فارسی در ایران نبود و به سرویس‌دهنده‌های سنتی وبلاگ انتقادهای زیادی صورت می‌گرفت، بخش زیادی از اعتبارسنجی اولیه ویرگول شکل گرفت. به عبارت دیگر می‌توان گفت مقبولیت این سیستم از طریق یک نمونه خارجی که از قبل اعتبارسنجی شده بود و در ایران نیز به آن دسترسی وجود نداشت، این انگیزه را ایجاد کرد که یک نمونه بومی از آن سرویس تولید شود.

علاوه بر این موارد ویرگول با انتشار نسخه MVP برای تعداد محدودی از کاربران مقبولیت بیش از حد انتظار را ایجاد کرد. حال سوال اصلی به این صورت مطرح می‌شود که آیا افراد از این سرویس استفاده می‌کنند یا خیر؟ انگیزه افراد هنگام استفاده از آن چه خواهد بود؟

مزیت رقابتی ویرگول، همسویی آن با جریان شبکه‌های اجتماعی است که باعث افزایش مخاطبان آن شده است. افزایش مخاطبان نیز ناخودآگاه تعداد نویسندگان را افزایش خواهد داد. یکی دیگر برتری‌های ویرگول، زودتر وارد شدن به بازار بود که به عنوان اولین سرویس بومی Medium معرفی شد و با استفاده از اثر شبکه‌ای (Network Effect) به سرعت در بازار رشد کرد.

تجربه ناب 

مهم‌ترین چیزی که باید در اولین روزهای شروع یک استارتاپ به آن فکر کنید، سرویس درست و ارائه امکانات مناسب به مشتریان است. نیازی نیست که از همان روز اول امکانات زیادی را به مخاطبان عرضه کنید. نسخه اول ویرگول نیز در ابتدا تنها شامل مهم‌ترین و اصلی‌ترین امکانات بود. برای مثال در نسخه اول، امکان ویرایش متن وجود نداشت. یعنی کاربران نمی‌توانستند پست خود را ویرایش یا حذف کنند. این امکانات به مرور زمان اضافه شدند، اما وفادارترین کاربران آن‌ها افرادی بودند که در ابتدا و با همان امکانات اولیه به ویرگول ملحق شده بودند.

یکی دیگر از تجربه‌های استارتاپ ویرگول این است که از همان روزهای اول شروع کار، هزینه زیادی برای تبلیغات نکردند. آن‌ها از همان پذیرندگان آغازین به تدریج شروع کردند و پس از اینکه سیستم توسط کاربران مورد قبول قرار گرفت به صورت ارگانیک رشد کردند. اگر از همان روز اول، بیش از حد  برای برای جذب مشتری هزینه کنید نمی‌توانید بفهمید که نیازهای واقعی بازار برای محصول شما چقدر خواهد بود. بنابراین استارتاپ شما حتما باید به مرحله رشد ارگانیک برسد، پس از اینکه متوجه شدید بازار مورد نظر محصولاتی را که ارائه می‌کنید می‌پذیرد، می‌توانید تبلیغات خود را شروع کنید.

همچنین بخوانید: «چه دیدگاه‌هایی در سیستم سازی کسب و کار ضروری هستند؟»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *