سرعت تصمیم گیری

در زمان بحران سرعت تصمیم گیری خود را کاهش دهید

سرعت تصمیم گیری برای عبور از شرایط بحرانی ضروری است و به مشاوره گرفتن از متخصصان حوزه‌های گوناگون نیاز دارد. 

امروزه وجود بحران‌ها مانند شیوع ویروس کرونا که در حال حاضر همه جهان را درگیر کرده است باعث ایجاد مشکلات مالی، تجاری و اقتصادی زیادی برای همه کشورهای جهان شده است. به همین علت همه کسب‌وکارها در حال تجربه شرایط متفاوتی پس از جنگ جهانی دوم هستند. تصمیم گیری در این شرایط بر زندگی شخصی افراد نیز تاثیر می‌گذارد.

همچنین بخوانید: «روش‌های غلبه بر احساسات هنگام گفت‌وگوهای سخت»

تصمیم گیری صحیح برای عبور از شرایط بحرانی ضروری است و به مشاوره گرفتن از متخصصان حوزه‌های گوناگون نیاز دارد. وجود مشاوران مدیریت که در صنایع مختلف تخصص دارند به همه کسب‌وکارهای خرد، متوسط و بزرگ کمک می‌کند تا با استفاده از بهترین استراتژی و بیشترین سرعت، از بحران‌ها عبور کنند و به سودآوری برسند. پیشرفت بیشتر کسب‌وکارها در زمان بحران، به حضور مشاوران متخصص نیاز دارد؛ زیرا تصمیم گیری برای مدیران و رهبران سازمان کار سختی است. در ادامه مطلب دلایلی را که باعث می‌شود تصمیم گیری در این شرایط دشوار شود بیان می‌کنیم.

۱- بحران‌ها سازمان‌ها را تهدید می‌کنند – سرعت تصمیم گیری

بحران‌ها می‌توانند یک تهدید بزرگ برای سازمان باشند. برای مثال بیماری کرونا خطرناک است و بسیاری از مردم جهان با ابتلا به این بیماری از دنیا رفته‌اند. این بیماری به سرعت در حال انتشار است و هر روز خبرهای جدیدی درباره آن پخش می‌شود. این اتفاقات تهدید بزرگی برای انسان است به همین علت مدیران سازمان‌های مختلف به سختی می‌توانند خطر این تهدیدها را رفع کنند و برای حفظ سازمان به درستی تصمیم گیری کنند. کاهش سرعت تصمیم گیری یکی از راهکارهای موثر است.

سرعت تصمیم گیری

سرعت تصمیم گیری

۲- شایعات زیادی درباره بحران‌ها به وجود می‌آید

زمانی که رویدادها غیرقابل پیش‌بینی هستند شایعات زیادی درباره آن‌ها ایجاد می‌شود. این عدم قطعیت توجه بسیاری از افراد را به خود جلب می‌کند. برای مثال با شیوع ویروس کرونا شایعات زیادی درباره اینکه چند نفر به ویروس مبتلا شده‌اند؟ ویروس با چه سرعتی در جوامع گوناگون در حال انتشار است است؟ در نهایت چند نفر به آن مبتلا خواهند شد؟

زمانی که این موضوعات به پیش‌بینی آینده می‌رسد یعنی افراد می‌توانند روندهای خطی را درک کنند اما نمی‌توانند روندهایی را که رشد شتاب‌دار دارند، مانند تابع نمایی درک کنند. برای مثال ابتدای شیوع ویروس تعداد افرادی که مبتلا شدند بسیار کم بود اما به مرور زمان این تعداد افزایش پیدا کرد. در این شرایط مدیران باید سرعت تصمیم گیری خود را کاهش دهند.

۳- افراد نمی‌توانند بحران را کنترل کنند

زمانی که بحرانی مانند شیوع ویروس کرونا ایجاد می‌شود افراد می‌توانند برخی کارها را مانند شستن دست‌ها و اجتناب از شستن دست و صورت انجام دهند اما این وضعیت ابعاد زیادی دارد که از کنترل خارج است. مدیران سازمان‌ها نیز به صورت طبیعی نمی‌خواهند در وضعیتی قرار بگیرند که در آن نقشی ندارند. این مسئله باعث می‌شود استرس زیادی داشته باشند و توانایی تصمیم گیری صحیح را نداشته باشند. به بیان ساده‌تر افراد نمی‌توانند وضعیتی را که در آن هیچ معیاری وجود ندارد کنترل کنند. 

تمام مواردی که گفته شد بر نوع رفتار و تصمیم گیری‌های مدیران تاثیر می‌گذارد. در حقیقت عواملی مانند تهدید، عدم قطعیت و استرس زیاد باعث می‌شود افراد به سرعت تصمیم بگیرند و برای اجرای  آن خوب فکر نکنند. برای مثال عدم قطعیت باعث می‌شود افراد بخواهند اطلاعات زیادی به دست آورند تا سازمان را به درستی هدایت کنند. به همین دلیل این افراد بخش زیادی از زمان خود را برای بروزرسانی اخبار جدید صرف می‌کنند.

توجه داشته باشید که داشتن اطلاعات کافی خوب است و اهمیت زیادی دارد اما گسترش اخبار منفی باعث ایجاد استرس و آشفتگی می‌شود. بنابراین مدیران باید سرعت تصمیم گیری خود را کاهش دهید.

در این شرایط عدم وجود خبرهای معتبر باعث می‌شود تا افراد به دنبال فعالیت‌هایی باشند که باعث می‌شود احساس کنند بیشتر بر آن کنترل دارند. آن‌ها برای این کار بسیار هزینه می‌کنند. این هزینه‌ها تا حد زیادی می‌تواند استرس افراد را کاهش دهد و آن‌ها را آرام کند؛ زیرا آن‌ها تصور می‌کنند در حال کنترل بحران هستند.

برخی از مدیران زمانی که در شرایط پراسترس قرار می‌گیرند، تصمیم گیری‌های سریعی به‌ویژه در مسائل مالی می‌‌گیرند. آن‌ها در این شرایط به جای اینکه محتاطانه‌تر عمل کنند و عاقلانه تصمیم بگیرند، می‌خواهند اعمالی را به سرعت انجام دهند تا استرس خود را کاهش دهند.

بهترین راه مقابله با این مشکلات کاهش سرعت تصمیم گیری و مشورت کردن است. گاهی‌اوقات ترس و وحشت باعث می‌شود مدیران بخواهند برای دوری از تهدید، هر کاری را انجام دهند. اما معمولا موفق نمی‌شوند؛ زیرا تصمیمات عاقلانه و منطقی نگرفته‌اند.

زمانی که موفق شدید سرعت تصمیم گیری خود را کاهش دهید می‌توانید از استدلال مشورت با داده استفاده کنید. در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره بحران‌های جدید وجود دارد. بنابراین قبل از اینکه بخواهید تصمیم‌های شخصی و تجاری مهمی بگیرید بهتر است کمی تحقیق کنید و درباره آن موضوع مطالعه کنید سپس تصمیم گیری کنید. توجه داشته باشید که تصمیم‌های شما باید براساس مشورت، بازخورد هوشمندانه اطلاعات، مشورت و نظرسنجی از مشاوران متخصص در حوزه مورد نظر باشد.

این کارها را در شرایطی که در آن به عدم فعالیت و تحرک نیاز دارید نیز انجام دهید. گاهی‌اوقات بهتر است هیچ تصمیمی نگیرید، بدون حرکت باقی بمانید و منتظر اطلاعات بیشتری باشید. در حالت کلی قضاوت‌های سریع و بدون فکر باعث می‌شود با تعصب اقدام کنید. بنابراین سعی کنید تا جایی که می‌توانید سرعت تصمیم گیری خود را کاهش دهید تا دچار ضرر و زیان نشوید.

برای کاهش سرعت تصمیم گیری بهتر است کمی از زمان خود را به تحقیق کردن اختصاص دهید. به بیان ساده‌تر درباره همه اطلاعاتی که در زمان بحران‌ها وجود دارد تحقیق کنید تا براساس داده‌های معتبر تصمیم گیری کنید. توجه داشته باشید اقدامات سریع و بدون فکر باعث می‌شود استرس شما در کوتاه مدت کمتر شود اما ممکن است با حل یک مشکل کوچک، مشکلات بزرگتر و بیشتری ایجاد شود.

همچنین بخوانید: «هنگام روبه‌رو شدن با بحران‌ها افراد را اخراج نکنید»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *