ذهنیت دیجیتال

ذهنیت دیجیتال؛ یکی از ویژگی‌های مدیران برتر

ذهنیت دیجیتال به مدیران کمک می‌کند از فناوری داده و اطلاعات  بیشترین بهره‌برداری را داشته باشند و به رشد و توسعه کسب‌وکار خود کمک کنند.

برای موفقیت در مدیریت باید ذهنیت دیجیتالی داشته باشید و این مهارت را توسعه دهید. ذهنیت دیجیتال به مدیران کمک می‌کند از فناوری داده و اطلاعات  بیشترین بهره‌برداری را داشته باشند و به رشد و توسعه کسب‌وکار خود کمک کنند. امروزه در همه کسب‌وکار‌ها از فناوری‌های دیجیتال برای انجام کارهایی مانند انجام وظایف، روابط عمومی، همکاری، اشتراک‌گذاری محتوا، حل مشکلات، آموزش و… استفاده می‌شود. فناوری‌های دیجیتال باعث می‌شود فعالیت‌های سازمان اثربخش، کارآمد و انعطاف‌پذیرتر باشد. 

هر سازمان برای پیشرفت به مدیرانی نیاز دارد که درباره اینترنت اشیاء، رسانه‌های اجتماعی، کلان داده‌ها، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده‌ها اطلاعات کافی داشته باشند؛ بتوانند فناوری‌های دیجیتال را با یکدیگر ترکیب کنند و در نهایت نتیجه مطلوبی از عملکرد خود در سازمان به دست آورند. 

رهبرانی که ذهنیت دیجیتالی ندارند و در مدیریت فناوری‌های جدید ضعیف عمل می‌کنند و باعث از دست دادن فرصت‌ها و ریسک از دست دادن بازار می‌شوند. بر این اساس ابزارهای ارزیابی ذهنیت دیجیتالی ایجاد شده است تا به عنوان بخشی از برنامه کاری استخدام یا ارتقاء مدیران باشد.

داشتن ذهنیت دیجیتال به تنهایی باعث موفقیت نمی‌شود؛‌ اما به شما کمک می‌کند موقعیت شغلی خود را به عنوان یک مدیر عالی تثبیت کنید. برای مثال هر اشکالی که در ارزیابی‌های دیجیتالی شناسایی شود به مدیران سازمان‌ها کمک می‌کند تا نقاط ضعف خود را پیدا کنند و برای رفع آن تلاش کنند. مدیران برای داشتن ذهنیت دیجیتال باید پنج ویژگی جست‌وجوگری، پذیرش ابهام، مهارت‌های تکنولوژی، آشنایی با فناوری‌های دیجیتال و آینده‌نگری را داشته باشند. همه سازمان‌ها نیز برای استخدام مدیر به دنبال این پنج ویژگی هستند؛ زیرا این ویژگی‌ها نشان‌دهنده پایه‌های ذهنیت درست دیجیتالی برای اثربخش بودن در دنیای کسب‌وکارهای پر از رقابت امروزی است. همه سازمان‌ها برای موفقیت به شناسایی و توسعه رهبران نوآور، کارآفرین و منتقد نیاز دارند. 

 ویژگی‌هایی که در ادامه مطلب به آن می‌پردازیم نشان می‌دهند که فرد مورد نظر شما به عنوان مدیر ذهنیت دیجیتال مناسب برای ایجاد برخی تفاوت‌ها در کسب‌وکار را دارد یا خیر.

۱- فکر باز و جست‌وجوگر – ذهنیت دیجیتال

مدیرانی که ذهنیت دیجیتال دارند معمولا کنجکاو هستند‌؛ همیشه شوق یادگیری مهارت‌هایی که به‌وسیله فناوری‌های دیجیتال ایجاد شده است را دارند و با استفاده از این امکانات بازدهی خود را افزایش می‌دهند. یک مدیر موفق همیشه ذهن کنجکاوی دارد و از ایده‌های جدید استقبال می‌کند. او همیشه از کارمندان خود می‌خواهد از تکنولوژی برای بهتر کردن کار خود استفاده کنند.

۲- پذیرش ابهام

فناوری‌های دیجیتال هر روز در حال کامل شدن هستند؛ به همین علت ابهامات زیادی در این حوزه وجود دارد و ممکن است احساس عدم اطمینان را در شما ایجاد کند. امروزه مدیران کسب‌وکارهای مختلف باید بتوانند در این فضا کار کنند و همیشه در حال استفاده از فناوری‌های جدید برای افزایش مشارکت کارکنان، افزایش رضایت مشتریان و به دست آوردن مزیت رقابتی  باشند. 

برای مثال استیو جابز فردی است که در این حوزه به خوبی فعالیت کرده است و برای خلق یک تلفن‌همراه به ظاهر غیر‌معمولی که توانایی عکس گرفتن، پخش موزیک و دسترسی به اینترنت را داشته باشد بسیار تلاش کرده است.

ذهنیت دیجیتال

ذهنیت دیجیتال

۳- مهارت‌های تکنولوژی

مدیران برای موفقیت باید کار کردن با تکنولوژی‌های جدید را تمرین کنند و هنگام به کار بردن تکنولوژی‌‌های ناآشنا از چیزی نترسند. این ویژگی برای مدیران سازمان‌ها در عصر دیجیتال اهمیت زیادی دارد. 

۴- آشنایی با فناوری‌های دیجیتال

امروزه با پیشرفت تکنولوژی انتظار می‌رود که مدیران به کارکنان خود کمک کنند تا راه‌حل‌های جدید دیجیتالی برای کسب‌وکار خود پیدا کنند. برای این کار باید از امکاناتی که در دسترس دارند؛ فناوری‌های جدید و چگونگی استفاده از آن‌ها برای ایجاد تحول در کسب‌وکار خود استفاده کنند. با این روش مدیران می‌توانند کارهای روزانه خود را به صورت فعال با فناوری ادغام کنند.

شما به عنوان مدیر ممکن است با مشتریانی همکاری کنید که از لحاظ دیجیتالی اطلاعات زیادی دارند و به خوبی می‌توانند از آخرین و جدیدترین ابزارها و اپلیکیشن‌ها استفاده کنند. این ويژگی باعث می‌شود آن‌ها به رهبرانی فوق‌العاده در دنیای دیجیتال تبدیل شوند. شما نیز برای حفظ آن‌ها باید با فناوری‌های دیجیتال آشنایی کامل داشته باشند.

طبق مواردی که گفته شد درک ارزش داده‌ها و روش‌های ایجاد آن‌ها مهم‌ترین کار برای آزاد کردن فضاهای کسب‌وکار است. به‌وسیله ترکیب تکنولوژی‌های دیجیتالی و بینش‌های اطلاعاتی می‌توان راه‌حل‌های بنیادی برای یک سازمان ایجاد کرد. امروزه سازمان‌ها به شناخت دانش عملی برای انجام کارهای خود در آینده نیاز دارند.

۵- آینده‌نگری

مدیرانی که ذهنیت دیجیتالی دارند، بیشتر بر اتفاقاتی که در آینده ممکن است رخ دهد تمرکز می‌کنند. آن‌ها همیشه رضایت مشتریان خود را در اولویت قرار می‌دهند و به دنبال راه‌حل‌هایی هستند که با استفاده از تکنولوژی بتوانند نیازهای مشتریان خود را برطرف کنند.

جف بزوس یکی از مدیرانی است که همیشه بر اتفاقات آینده تمرکز دارد. او همیشه رو به جلو حرکت می‌کند و تلاش می‌کند تا روش‌های جدید و جالبی برای با استفاده از تکنولوژی شناسایی کند و رضایت کامل مشتریان خود را به دست آورد. برای مثال چشم‌انداز استارتاپ بلواورجین، زندگی و کار کردن میلیون‌ها فرد در فضا است. این مسئله آینده‌نگری جف بزوس را به خوبی نشان می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *