سبک مدیریت

تغییر در سبک مدیریت با ایجاد چند عادت ساده

ایجاد برخی عادت‌ها باعث تغییر در سبک مدیریت می‌شود و به مدیران سازمان‌ها کمک می‌کند عملکرد بهتری داشته باشند.

تلاش برای رشد و بهبود سازمان، هر چند تلاش جزئی یکی از مهم‌ترین وظایف واحد مدیریت در یک سازمان است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند مدیر سازمان فردی است که علاوه بر داشتن شخصیت کاریزماتیک، همیشه لبخند به لب دارد؛ در صورتی که ویژگی‌های یک مدیر فراتر از این تصورات است. یک مدیر با گذشت زمان تجربه‌های زیادی به دست می‌آورد و با اصلاح برخی رفتارهای خود می‌تواند به موفقیت زیادی برسد. در این مطلب هفت نکته ارائه می‌کنیم که اجرای آن به شما کمک می‌کند عادت‌هایی مثبتی برای تغییر در سبک مدیریت خود ایجاد کنید.

۱- بر زمان حال تمرکز داشته باشید – سبک مدیریت

همه افراد به عنوان مدیر یک سازمان اهداف خاصی برای موفقیت کسب‌وکار خود دارند. یکی از نکات ضروری برای رسیدن به اهداف این است که مدیران بر زمان حال تمرکز داشته باشند. فکر کردن بیش از حد به آینده و چشم‌اندازی که برای آن مشخص کرده‌اید ممکن است شما را به انجام کارهای غیرواقع‌بینانه وسوسه کند و باعث شود که زمان خود را بیهوده از دست بدهید. 

فکر کردن به گذشته یا آینده هیچ کمکی به شما نمی‌کند. برای پیدا کردن سبک مدیریت گذشته و اشتباهاتی که رخ داده است را نمی‌توان تغییر داد، پیش‌بینی آینده و موفقیت‌های آن نیز به صورت دقیق ممکن نیست. بهترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که از زمان حال به بهترین حالت استفاده کنید؛ زیرا زمان حال همیشه تحت کنترل شما است.

۲- با کارمندان خود ارتباط برقرار کنید

یکی از نکات ضروری برای سبک مدیریت و رهبری تیم برقراری ارتباط با کارمندان و داشتن انتظارات مشخص از آن‌‌ها است. برقراری ارتباط با کارمندان به این معنا نیست که شما همیشه در حال صحبت کردن با آن‌ها باشید؛ بلکه باید بیشتر به صحبت‌های شریکان و کارمندان خود گوش دهید و با صمیمیت به آن‌ها پاسخ دهید.

مدیرانی که مهارت‌های ارتباطی بالایی دارند، می‌توانند افکار و ایده‌های خود را با بهترین روش‌های ممکن ارتباطی به کارمندان خود انتقال دهند. اگر فردی باهوش باشد اما مهارت‌های مدیریتی ضعیفی داشته باشد، هیچ‌گاه نمی‌تواند مدیر موفقی باشد. سعی کنید در همه جلسه‌هایی که برگزار می‌کنید به کارمندان خود بگویید همیشه در دسترس هستید و آن‌ها هر سوالی که داشته باشند می‌توانند بدون هیچ نگرانی از شما بپرسند.

۳- به سلامت روحی و جسمی خود بیشتر توجه کنید

یکی از بهترین کارها برای پیدا کردن سبک مدیریت افزایش فرهنگ سازمانی، توجه به سلامت روحی و جسمی است؛ زیرا باعث افزایش انگیزه در کارمندان می‌شود و آن‌ها نیز از روش‌های شما پیروی می‌کنند.کارکنان یک سازمان معمولا از شیوه‌های رفتاری مدیران خود الگوبرداری می‌کنند؛ بنابراین بهتر است الگوی خوبی برای آن‌ها باشید. توجه به سلامت جسمی به معنای اسراف نیست؛ بلکه حفظ سلامت جسمی باعث حفظ سلامت روحی نیز می‌شود.

سبک مدیریت

سبک مدیریت

۴- اعتمادبه‌نفس داشته باشید

در انجام همه کارهای خود به عنوان مدیر یک سازمان، در داخل و خارج سازمان نگرش مدیریتی داشته باشید. در مرحله اول باید کارهای اعضای تیم را اولویت‌بندی کنید. در حقیقت تصمیم‌گیری‌های شما درباره مسائل مختلف، اولویتی است که دیگران دنبال می‌کنند.

یک مدیر موفق هنگام انجام کارهای خود، توجهی به طرز فکر دیگران درباره آن‌ها ندارد. این نگرانی زمانی ایجاد می‌شود که مدیر خودخواه باشد یا بخواهد توجه دیگران را جلب کند. یک مدیر کاریزماتیک معمولا توجه دیگران را از خود منحرف می‌کنند و باعث درخشش بیشتر کارمندان می‌شود.

۵- مثبت‌اندیش باشید

خوش‌بینی و مثبت‌اندیشی باعث می‌شود به کارمندان خود انگیزه بیشتری بدهید. برای این کار نیازی نیست که همیشه سخنرانی‌های انگیزشی داشته باشید؛ زبان بدن و نوع رفتار شما اهمیت بیشتری در ایجاد انگیزه دارد. خوش‌بینی و مثبت‌اندیشی باعث می‌شود با دیگران بهتر ارتباط برقرار کنید. یکی از مزیت‌های مثبت‌اندیشی، کاهش استرس و حفظ سلامتی است. علاوه بر این موارد مثبت‌اندیشی به مدیران کمک می‌کند تا فرصت‌های جدید را شناسایی کنند؛ بهتر تصمیم‌گیری کنند و حرکت موثر و دقیقی داشته باشند.

۶- شکست‌های خود را بپذیرید

یکی از اصلی‌ترین فاکتورهای سبک مدیریت در یک سازمان این است که شما به عنوان مدیر مسئولیت شکست‌های خود را بپذیرید و دیگران را مقصر ندانید. اگر به اهدافی که از قبل مشخص کرده بودید نرسیدید یا در معامله‌ای که انجام دادید شکست خوردید؛ به جای اینکه به دنبال مقصر باشید، اشتباهات خود را بپذیرید.

مسئولیت‌پذیری و پذیرش شکست‌ها در انتخاب سبک مدیریت باعث می‌شود اعضای تیم اعتماد بیشتری به شما داشته باشند و در بلندمدت نیز تیم قوی‌تری داشته باشید. اجازه ندهید مشکلات و شکست‌ها انگیزه شما را برای رسیدن به اهداف از بین ببرد. سعی کنید همیشه شرایط را بپذیرید، از آن درس بگیرید و از نتایج آن برای تصمیم‌گیری‌های آینده سازمان استفاده کنید.

زمانی که کارها طبق برنامه پیش نمی‌رود، اشتباهات را شناسایی کنید و به کارکنان خود توضیح دهید که اگر از روش‌های دیگر استفاده کنند، این اشتباهات تکرار نمی‌شود. این کار به اعضای تیم نشان می‌دهد که شما نیز اشتباه می‌کنید؛ اشتباهات خود را می‌پذیرید و از آن‌ها درس می‌گیرید. پذیرش اشتباهات و درس گرفتن از آن یکی از مهم‌ترین نکات برای موفقیت و رسیدن به اهداف است.

مدیران با سبک مدیریت صحیح باید مسئولیت کارهای کارمندان را نیز برعهده بگیرند. برای مثال اگر روزی یکی از کارمندان اشتباهی انجام داد خونسرد باشید و تصور کنید که این اشتباه، اشتباه خودتان است. این کار باعث می‌شود اگر کارمندان خطایی کردند، آن را به راحتی به شما بگویند. علاوه بر این موارد به آن‌ها نشان می‌دهید فردی که اشتباه خود را بپذیرد و همیشه در کار خود موفق‌تر خواهد بود.

۷- از دیگران بخواهید عملکرد شما را ارزیابی کنند

کارمندان وظیفه دارند برای انجام کارهای خود به شما توضیح دهند؛ شما نیز به عنوان مدیر برای ارتقای عملکرد خود به ارزیابی دیگران نیاز دارید. اجازه دهید تا شرکا و کارمندان عملکرد شما را نسبت به وظایفی که دارید بررسی کنند. این کار به همه کارکنان شرکت نشان می‌دهد که اولویت اصلی همه افراد تیم رسیدن به اهداف سازمان است. مدیرانی که سبک مدیریت خود را پیدا کردند باید یاد بگیرند زمانی که دیگران از آن‌ها انتقاد می‌کنند خود را کنترل کنند؛ زیرا فردی که توانایی کنترل خود را نداشته باشد، دیگران را نیز نمی‌تواند کنترل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *