استارتاپ اسکای روم

بررسی مدل کسب‌وکاری استارتاپ اسکای روم

استارتاپ اسکای روم (Skyroom) در اردیبهشت ۹۴ با شعار «تجربه شیرین ارتباطات آنلاین» راه‌اندازی شده است.

استارتاپ اسکای روم (Skyroom) در اردیبهشت ۹۴ با شعار «تجربه شیرین ارتباطات آنلاین» راه‌اندازی شده است. اسکای روم ارائه‌دهنده خدمات وب‌کنفرانس، مشاور آنلاین، آموزش مجازی، پشتیبانی آنلاین، وبینار و پخش زنده همایش‌ها به صورت بومی و بر بستر اینترنت است. آدرس اینترنتی استارتاپ اسکای روم skyroom.ir؛ مدل کسب‌وکاری آن از دیدگاه اش‌موریا فروش مستقیم (Direct selling)؛ مدل درآمدی آن فروش مستقیم و از طریق حق عضویت است.

تعداد اعضای اصلی تیم استارتاپ اسکای روم ۱۰ نفر است که این استارتاپ را در شهرهای تهران و مشهد راه‌اندازی کردند. نمونه مشابه خارجی این استارتاپ نیز Appear.in و  Adobe Connect و Zoom.us است.

همچنین بخوانید: «بررسی مدل کسب‌وکاری استارتاپ پست پین»

دلایل شکل‌گیری استارتاپ اسکای روم

یکی از افراد اصلی تیم استارتاپ اسکای روم برای بیان دلایل شکل‌گیری این استارتاپ می‌گوید: «سال ۹۲ برای صرف شام در منزل برادرم مهمان بودیم. از شغل صحبت کردیم و می‌گفتیم که کارمندی آینده‌ای ندارد. به همین علت باید به بهترین حالت از توانایی‌های خود استفاده کنیم. از همان جا طوفان فکری شروع شد و ایده‌های مختلف را بررسی کردیم.

بین ایده‌ها، گزینه خدمات کامپیوتری غیرحضوری مورد توجه ما قرار گرفت. پس از چند روز بررسی و تحلیل، توجه ما به سمت آموزش آنلاین جذب شد. اما با بررسی‌ ابزارهای موجود در بازار دریافتیم که در کشور زیرساخت مناسبی برای آموزش آنلاین به صورت زنده وجود ندارد.

همه این بررسی‌ها باعث شد که برای کسب‌وکار خودمان که آموزش آنلاین بود، یک محصول اختصاصی را تولید کنیم و در ادامه آن «شبکه آموزش آنلاین فرآموز» را راه‌اندازی کنیم. پس از یک سال تلاش برای طراحی این وب‌سایت که ابزارهای مختلفی و سیستم مدیریت آموزش داشت؛ این پروژه لانچ شد. 

در ابتدا استقبال مدرسین بسیار عالی بود. در ماه اول حدود هزار مدرس عضو شدند. اما جذب کارآموز کار سخت و برگزاری کلاس‌های آنلاین نیز حجم کاری بالایی داشت. در این زمان متوجه شدیم بسیاری از افراد به زیرساخت برگزاری کلاس آنلاین نیاز دارند. به همین علت تصمیم گرفتیم این محصول بومی را به نام اسکای روم عرضه کنیم.

فرصت‌های زیادی که در بازار اسکای روم ایجاد شد باعث شد تا زمان و هزینه زیادی را که برای فرآموز و شبکه آموزش آنلاین صرف کرده بودیم لغو کنیم و بر توسعه اسکای روم تمرکز کنیم. البته پس از ۲ سال مشتریان اسکای روم به فرآموز نیز نیاز پیدا کردند.» در حال حاضر فعالان حوزه آموزش آنلاین از فرآموز به عنوان مکمل اسکای روم استفاده می‌کنند.

استارتاپ اسکای روم

استارتاپ اسکای روم

مشکلات استارتاپ اسکای روم

در گذشته اختلال و کیفیت پایین ارتباطات، پیچیدگی، استفاده از ابزارها و نبود خدمات مشاوره‌ای، آموزشی و پشتیبانی مانع رونق این فناوری در کشور شده بود. علاوه بر این موارد محیط غیر‌فارسی، سازگار نبودن با اینترنت داخل کشور، تحریم‌ها و… مشکلاتی هستند که قبل از راه‌اندازی این استارتاپ وجود داشتند. به همین علت راه‌اندازی اسکای روم و برگزاری رویدادها به صورت آنلاین باعث صرفه‌جویی در زمان، کاهش هزینه‌های برگزاری مراسم، حذف محدودیت مکانی، دسترسی به مخاطبان گسترده‌تر و ایجاد آسایش برای شرکت‌کنندگان شده است. 

مشتریان اسکای روم

شرکت‌های خصوصی با مشتریان زیاد در سراسر کشور، فعالان آموزش در دانشگاه‌ها، مراکز آموزشی و کسب‌وکارها، سازمان‌های دولتی با شعبه‌های متفاوت در سراسر کشور و اشخاص فعال در حوزه‌های آموزش مانند اساتید دانشگاه‌ها، متخصصین و… از مشتریان اسکای روم هستند.

 استارتاپ اسکای روم برای توسعه مشتریان تلاش می‌کند تا رضایت مشتریان فعلی خود را جلب کند و در آینده تبلیغات و مارکتینگ خود را گسترش دهد. این استارتاپ برای نگهداری مشتریان خود از آن‌ها پشتیبانی می‌کند، محصولات خود را توسعه و امکانات خود را بهبود می‌دهد، برای حمایت از منافع مشتریان از سیاست‌های فروش استفاده می‌کند و به صورت مداوم نظرات مشتریان را دریافت می‌کند و از آن‌ها بازخورد می‌گیرد.

روش‌های اعتبارسنجی و مزیت رقابتی

افراد تیم استارتاپ اسکای روم هم‌زمان با تولید محصول، با استفاده از تماس‌های تلفنی با مشتریان احتمالی، میزان تمایل آن‌ها را برای استفاده از این محصول بررسی کردند. در بهمن ماه ۱۳۹۴ نسخه اول دسکتاپ با استفاده از وب‌سایت جدید منتشر و از آن به خوبی استقبال شد. در نتیجه این مسئله باعث اطمینان پیدا کردن از هم‌خوانی محصول-بازار شد.

این افراد تا فروردین ۹۵ به صورت منظم از مشتریان خود بازخورد می‌گرفتند و توانستند نقاط ضعف محصول خود را شناسایی کنند. پس از انتشار نسخه جدید تحت وب در تیر ماه ۹۵ محصول جدید تجاری با امکانات کامل‌تر منتشر شد و خوشبختانه توانست نیازهای کاربران را به خوبی تامین کند.

مهم‌ترین مزیت رقابتی این استارتاپ ورود آن به عنوان اولین‌ها در بازار و ارائه خدمات آموزش آنلاین به صورت لایو است. پیاده‌سازی و طی کردن پیچیدگی‌های فنی این محصول یکی دیگر از مزیت رقابتی‌‌های اسکای روم است؛ زیرا این محصول فناوری بالایی دارد و به گونه‌ای high tech محسوب می‌شود. علاوه بر این موارد مشتری‌مداری، رابط کاربری ساده به دلیل محیط فارسی و پشتیبانی از محتوای فارسی، سهولت در بهره‌برداری به صورت تحت وب و بدون نیاز به دانلود و نصب افزونه و اپلیکیشن فارسی، خدمات مشاوره‌ای، آموزش و پشتیبانی مطلوب موارد دیگری از مزیت رقابتی استارتاپ اسکای روم است.

تجربه ناب

تجربه ناب استارتاپ اسکای روم طبق نظر اعضای تیم این است که تا حد ممکن از واگذاری سهام در مراحل اولیه کار خود دوری کنید و سعی کنید که با سرمایه خودتان، اطرافیان یا وام‌های بانکی پیشرفت کنید. جذب سرمایه می‌تواند برای شما مفید باشد و اگر در زمان مناسب انجام شود می‌تواند باعث پیشرفت زیادی در کسب‌وکار شما شود.

به این نکته توجه داشته باشید که به اندازه نیاز خود سرمایه جذب کنید. اعضای تیم استارتاپ اسکای روم برای تولید نسخه تحت وب ۵۰ میلیون سرمایه جذب کردند. به بیان ساده‌تر سرمایه نباید‌ چند صد میلیونی و میلیاردی باشد، بلکه بهتر است در چند مرحله و متناسب با رشد کسب‌وکار جذب شود.

بهتر است هم‌زمان با تولید محصول و توسعه فنی، در حوزه بازار نیز تیم‌سازی کنید و برای تحقیقات بازار، مشتریان، سیاست‌های فروش، مارکتینگ و… برنامه‌ریزی داشته باشید. در غیر این صورت در بهترین حالت پس از تکمیل محصول با بازاری گسترده روبه‌رو می‌شوید که برای ورود به آن برنامه‌ای ندارید.

همچنین بخوانید: «بررسی مدل کسب‌وکاری استارتاپ ویرگول»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *