مدیر محصول

مدیر محصول چگونه می‌تواند احساسات منفی و ناخوشایند خود را مدیریت کند؟

مدیر محصول در سازمان معمولا با سختی‌ها و چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌شود‌؛ به همین علت باید مهارت کنترل احساسات خود را داشته باشد.

افرادی که به عنوان مدیر محصول در سازمان‌ها فعالیت می‌کنند معمولا با سختی‌ها و چالش‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند. آن‌ها بیشتر با کاربران، مشتریان، ذی‌نفعان و تیم توسعه محصول در ارتباط هستند. به همین علت هنگام کار با احساسات ناخوشایندی مانند استرس، ترس، خشم و نگرانی روبه‌رو می‌شوند.

همچنین بخوانید: «اعتمادسازی در تیم هنگام بحران‌ها چگونه انجام ‌می‌شود؟»

امروزه با وجود بحران کرونا، افراد دغدغه بیشتری برای سلامت خود و خانواده‌ دارند. این مسئله باعث می‌شود در محل کار نیز احساس ناخوشایندی داشته باشند. اگر می‌خواهید بازدهی شما هنگام کار کاهش پیدا نکند، در این شرایط نباید اجازه دهید که این احساسات بر رفتار و گفتار شما تاثیر بگذارند. اگر مهارت‌ کنترل احساسات داشته باشید علاوه بر اینکه می‌توانید سلامت روحی و روانی خود را در محیط کار ارتقا دهید، می‌توانید در تیم اعتمادسازی کنید، ارتباطات خود را با دیگران گسترش دهید و بهتر تصمیم‌گیری کنید. در ادامه مطلب راهکارهایی برای کنترل احساسات منفی در محل کار ارائه می‌کنیم.

دلایل روبه‌رو شدن مدیر محصول با احساسات منفی

افرادی که به عنوان مدیر محصول فعالیت می‌کنند بیشتر با احساسات منفی روبه‌رو می‌شوند. دلایل این اتفاق عبارت‌اند از:

۱- ارتباط با افراد مختلف

مدیر محصول معمولا با افراد مختلفی که دیدگاه متفاوتی دارند روبه‌رو می‌شود و با افرادی مانند کاربران، مشتریان، ذی‌نفعان و اعضای تیم توسعه محصول در ارتباط است. ممکن است نیازهای کاربران با مشتریان مشابه نباشد؛ به همین علت ایده‌های ذی‌نفعان و تیم توسعه نیز ممکن است با یکدیگر هم‌گرا نباشند. این اتفاقات معمولا با اختلاف نظر و تضاد روبه‌رو می‌شود و احساسات منفی و ناخوشایندی را ایجاد می‌کند.

۲- مسئولیت مدیریت محصول

افرادی که به عنوان مدیر محصول فعالیت معمولا  برای موفقیت محصول تلاش می‌کنند. اما خطراتی نیز وجود دارند که باعث می‌شود رسیدن به اهداف سخت‌تر شود و آن‌ها را دچار استرس و ناراحتی کند. 

۳- مسئولیت‌های چالشی

افرادی که به عنوان مدیر محصول فعالیت می‌کنند مسئولیت‌هایی را مانند اکتشاف محصول، گفت‌وگو با کاربران، جلسه با تیم بازاریابی، پاسخ به سوالات تیم پشتیبانی، ترسیم استراتژی‌های محصول و… برعهده دارند. رسیدگی به این وظایف چالش‌های زیادی دارد و برای آن‌ها احساسات منفی مانند آشفتگی، بی‌تابی و رنجش ایجاد می‌کند. 

احساسات منفی علاوه بر اینکه برای فرد ناخوشایند هستند، بر درک و نحوه ارتباط او با دیگران نیز تاثیر می‌گذارند و باعث سوتفاهم، آسیب به افراد، تحلیل اشتباه از بازخوردها و تصمیم‌گیری‌های نادرست درباره محصول می‌شوند. به بیان ساده‌تر عدم مهارت مقابله با احساسات منفی و ناخوشایند، باعث آسیب به افراد و تحلیل اشتباه از بازخوردها می‌شود. 

مدیر محصول

مدیر محصول

آگاهی از احساسات منفی

برای اینکه بخواهید به صورت سازنده با احساسات منفی خود روبه‌رو شوید باید از وجود آن‌ها آگاه شوید و بتوانید آن‌ها را بپذیرید. ممکن است این موضوع ساده به نظر برسد، اما سخت‌ترین گام برای مدیر محصول است‌. دلایلی که باعث می‌شود نتوانید از احساسات منفی خود آگاه شوید عبارت‌اند از:

  • اگر خود را مهربان بدانید، نمی‌توانید احساساتی مانند خشم، حسادت و بدخواهی را در خود بپذیرید.
  • اگر کارهای زیادی دارید اما بدون اینکه آن‌ها را به سرانجام برسانید به کار دیگری می‌پردازید نمی‌توانید از احساسات منفی خود آگاه شوید.
  • معمولا در محیط کاری مردانه احساسات منفی و ناخوشایند نادیده گرفته می‌شوند. سرکوب این احساسات باعث از بین رفتن آن‌ها نمی‌شود؛ بلکه تاثیر منفی بر سلامت روانی افراد دارد و باعث می‌شود آن‌ها توانایی تصمیم‌گیری صحیح نداشته باشند.

اُرن سوفر در کتاب خود به نام «Say What You Mean» سه سوال مطرح کرده است که اگر آن‌ها را از خود بپرسید می‌توانید از احساسات منفی خود آگاه شوید.

  • حالت خوب است؟ آیا احساس رنجش، عصبانیت، خشم یا نگرانی داری؟
  • کدام قسمت بدن خود  این احساس را داری؟
  • آیا در آن نقطه احساس درد، فشار یا سنگینی داری؟

برای پاسخ دادن به این سوالات عجله نکنید و خوب فکر کنید. به این نکته توجه داشته باشید که گاهی ممکن است چند احساس مختلف داشته باشید و نتوانید آن‌ها را به درستی تشخیص دهید. 

روش‌های مقابله با احساسات منفی و ناخوشایند

پس از آگاهی از احساسات منفی و ناخوشایند می‌توانید با استفاده از راهکارهای زیر بر آن‌ها غلبه کنید.

۱- حقیقت حس خود را بپذیرید

هیچ‌گاه به خاطر احساسات منفی که دارید خودتان را قضاوت نکنید. سعی کنید این احساسات را یک اتفاق طبیعی بدانید که جزئی از ذات همه افراد است. به خود برچسب فرد عصبانی یا مضطرب نزنید و اجازه ندهید که احساسات منفی شما را تعریف کنند. به این نکته توجه داشته باشید که هیچ حسی تا ابد با شما باقی نمی‌ماند.

۲- مسئولیت احساس خود را بپذیرید

ممکن است صحبت‌ها یا رفتارهای یک فرد شما را خشمگین کند. این حس متعلق به شما است و خودتان مسئول ایجاد این حس هستید. برای مثال ممکن است یکی از ذی‌نفعان ارشد محصول از شما بخواهد قابلیت جدیدی به محصول اضافه کنید. اما شما قبلا به او گفته بودید که تیم شما فعلا ظرفیت درخواست جدیدی ندارد. در این حالت ممکن است از اینکه او به نقش و جایگاه شما احترام قائل نشده است احساس خشم و نگرانی داشته باشید. در این شرایط نباید دیگران را به خاطر احساسات منفی خود مقصر بدانید. سعی کنید درخواست آن‌ها را دوستانه رد کنید.

۳- افکار منفی خود را رها کنید

اگر همیشه در حال فکر کردن به عواملی که باعث ایجاد احساس منفی در شما شدند باشید نمی‌توانید بر احساسات منفی خود غلبه کنید. سعی کنید دید مثبت داشته باشید تا بتوانید احساسات خود را کنترل کنید.

در انتها اگر بیش از حد دچار این احساسات می‌شوید بهتر است به دنبال آن‌ها باشید و دلایل آن‌ها را پیدا کنید. ممکن است دلیل وجود این احساسات اتفاقاتی باشد که در گذشته برای شما رخ داده است. بنابراین مدیر محصول برای غلبه بر این احساسات ابتدا باید آن‌ها را بپذیرد، سپس روش کار خود را تغییر دهد.

همچنین بخوانید: «تکنیک‌هایی برای حمایت از کارکنان هنگام بحران»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *