مشاوران تحلیلی

مشاوران تحلیلی چگونه می‌توانند مشکلات را به سوالاتی برای حل کردن تبدیل کنند؟

وجود مشاوران تحلیلی در سازمان به مدیران کمک می‌کند تا از فرآیند تجزیه و تحلیل استفاده کنند.

بخشی از فعالیت‌های ضروری هر سازمان مانند هم‌راستا کردن توان تحلیلی کسب‌وکار بر عهده مشاوران تحلیلی است. این افراد ابتدا مشکلاتی را که تجزیه و تحلیل کسب‌وکار می‌تواند به حل آن‌ها کمک کند تعریف می‌کنند. سپس تیم‌های فنی را برای کشف راه‌حل‌های منطبق بر تجزیه و تحلیل مشکلات راهنمایی می‌کنند. در نهایت آن‌ها از راه‌حل‌های به دست آمده در فرآیندهای کسب‌وکار استفاده می‌کنند. تمام مراحلی که گفته شد فعالیت‌های تخصصی هستند که به هوش بالا در کسب‌‌وکار، دانش فنی زیاد، توانایی در مدیریت پروژه و انجام تغییرات نیاز دارند.

همچنین بخوانید: «چگونه به بهبود فرایندها و تثبیت پروسه‌های کاری کمک کنیم؟»

وجود مشاوران تحلیلی در سازمان به‌ویژه زمانی که مدیران می‌خواهند از فرآیند تجزیه و تحلیل استفاده کنند اهمیت زیادی دارد. در این زمان بیشتر تحلیل‌های فنی در اختیار تعداد کمی از مدیران و کارکنانی که از داده‌ها استفاده می‌کنند قرار می‌گیرد. شرکت‌ها معمولا برای اعمال تجزیه و تحلیل در شرایط مختلف برنامه‌های بلندپروازانه دارند. در صورتی که اگر به عنوان ناظر عملکرد آن‌ها را بررسی کنید متوجه می‌شوید که تعداد کمی از افرادی که در سازمان استخدام شدند می‌توانند این کار را انجام دهند. کمبود نیروهای لازم به مرور زمان باید جبران شود. زیرا تجزیه و تحلیل در کسب‌وکارها ضروری است و آموزش آن باید در برنامه آموزش  کارکنان قرار بگیرد و به ارتقای مهارت‌های آن‌ها کمک کند.

گاهی‌اوقات سازمان ممکن است با فشارهای رقابتی روبه‌رو شود. در این شرایط شرکت‌ها نمی‌توانند منتظر بمانند که نتایج استفاده از فرایند تجزیه و تحلیل داده‌ها در مقیاس بزرگ باقی بماند. مشاوران تحلیلی‌ می توانند به حل این مشکل کمک کنند تا سازمان‌ها به راحتی بتوانند از مسیر یادگیری تجزیه و تحلیل عبور کنند و آموخته‌های خود را در سایر موقعیت‌ها گسترش دهند.

با وجود اینکه مشاوران تحلیلی می‌توانند بخشی از دانش لازم برای کار را با استفاده از دوره‌های آموزشی به دست آورند، باز هم حضور در موقعیت‌های شغلی مربوط به آن‌ها بیشترین تاثیر را در توسعه مهارت‌های عملی آن‌ها دارد. متاسفانه برخی از کارمندان تصور می‌کنند با گذراندن یک جلسه کلاس اصول مدل‌‌سازی می‌توانند به عنوان مشاور تحلیلی عمل کنند و راه‌حل‌هایی مبتنی بر تحلیل داده‌ها ارائه کنند. در صورتی که تجربه آن‌ها برای انجام این کار کافی نیست.

مشاوران تحلیلی با مشاهده فعالیت همکاران با تجربه هنگام کار و تلاش برای حل مسائل واقعی با راهنمایی یک متخصص می‌‌توانند توانایی زیادی در حوزه فعالیت خود به دست آورند. این رویکرد یادگیری به مشاوران تحلیلی کمک می‌کند تا برای مدیریت تیم‌های متنوع تخصصی آماده شوند، جریان‌های کاری تکرارپذیر را ایجاد کنند و هنگام روبه‌رویی با مشکلات تصمیم‌گیری درستی داشته باشند. اگر سازمان‌ها بخواهند به صورت گسترده از فرایند  تجزیه و تحلیل استفاده کنند و ارزش قابل توجهی را تولید کنند، نباید هیچ‌کدام از این مراحل را حذف کنند. برخی راهکارها برای تبدیل مشکلات به سوالاتی برای حل کردن عبارت‌اند از:

۱- جذب مشاوران تحلیلی و به کار گرفتن آن‌ها در جایگاه مناسب

قبل از هر کار مدیران سازمان باید نقشه استراتژی تحلیل‌گری و اولویت‌های لازم برای رسیدن به آن را تعیین کنند. سپس بر اساس آن تعداد نیازمندی‌های هر واحد کسب‌وکار به مشاوران تحلیلی را پیش‌بینی کنند و اهداف و برنامه‌های آموزشی مورد نیاز آن‌ها را نیز تعیین کنند.

مشاوران تحلیلی معمولا در فعالیت‌های مربوط واحدهای مختلف کاری، به‌ویژه فعالیت‌هایی که با فرایند روزانه سازمان و مشتریان در ارتباط هستند شرکت می‌کنند. این دسترسی به آن‌ها اجازه می‌دهد که از هر روش برای تحلیل و اطمینان از اثرات نتایج تحلیلی در کسب‌وکار استفاده کنند.

در بهترین حالت مشاوران تحلیلی قبل از شروع آموزش، برای حضور در فرایندهای مربوط به کسب‌وکار تجربه‌های مفیدی دارند. بنابراین کارکنان منابع انسانی سازمان معمولا مشاوران بهتری از افراد تازه استخدام‌شده هستند؛ زیرا آن‌ها دانش حوزه کسب‌وکار را دارند و می‌توانند از آن به عنوان راهبردهای مشاوره استفاده کنند. به بیان ساده‌تر مشاوران تحلیلی تسلط بیشتری بر عملیات‌های داخلی هر کسب‌وکار دارند.‌ آن‌ها علاوه بر تیزهوشی در کسب‌وکار، باید ویژگی‌های دیگری مانند توانایی کار با اعداد، مهارت کنترل پروژه و روحیه کار تیمی را داشته باشند. 

مشاوران تحلیلی

مشاوران تحلیلی

۲- آگاهی از تحلیل‌گری

مشاوران تحلیلی در ابتدا باید کارکنان را با مفاهیم اصلی تجزیه و تحلیل آشنا کنند. اگر افراد درک کاملی از تکنیک‌های تحلیلی داشته باشند می‌توانند برخی مشکلات معمول کسب‌‌وکار را حل کنند. این افراد با برگزاری آموزش حضوری به مدت یک هفته می‌توانند به کارکنان کمک کننند که با فرایندهای توسعه تحلیلی آشنا شوند.

علاوه بر این موارد مشاوران تحلیلی برای حفظ تسلط فنی خود و به دست آوردن راه‌حل برای مشکلات به برقراری ارتباط با متخصصان نیاز دارند. همچنین برخی از آموزش‌های آنلاین برای یادگیری زبان‌های رایج مانند پایتون و الگوریتم‌های پیچیده‌تر وجود دارد که این افراد می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

۳- توسعه توانایی‌ها به منظور ارائه مشاوره تحلیلی

مشاوره تحلیلی از یک فرایند End-to-End استفاده می‌کند که کاربرد زیادی در حل مشکلات کسب‌وکار دارد. این مشاوران ابتدا مسائل و مشکلات کسب‌وکار را تعریف می‌کنند سپس با استفاده از دانش خود به متخصصان داده کمک می‌کنند تا شرایط فنی را درک کنند. متخصصان با این کار می‌توانند توانایی برای اجرای راه‌حل انتخابی را تایید کنند.اگر همکاران خط مقدم (صف-غیر‌ستادی) به موضوع مورد بررسی نیاز داشتند، متخصصان با آن‌ها همکاری می‌کنند.

مشاوران تحلیلی معمولا از طریق شرکت در کلاس‌های حضوری و آموزش‌های آنلاین، فرایند ارائه را یاد می‌‌گیرند سپس با کارآموزی در آن حوزه تجربه کافی را به دست می‌آورند و با آموزش آموخته‌های خود به دیگران پیشرفت می‌کنند. برخی تحقیقات نشان می‌دهد که مشاوران تحلیلی معمولا بین ۶ الی ۱۲ ماه آموزش می‌بینند. برای مثال یک مشاور در شرکت مکنزی، دوره آموزشی خود را با شرط داشتن مدرک مهندسی و چند سال تجربه مشاوره آغاز می‌کند. پس از آن ساختار و روش‌های حل مسائل کسب‌وکار را یاد می‌گیرد.

شرکت‌هایی که به تازگی این موارد را پیاده‌سازی می‌کنند معمولا مشاوران تحلیلی باتجربه‌ای ندارند. به همین علت آن‌ها برای این کار به مشاوران تحلیلی خارج از سازمان نیاز دارند و باید بر آموزش نیروی انسانی مورد نیاز خود سرمایه‌گذاری کنند.

توجه داشته باشید که کلید موفقیت آموزش مشاوران تحلیلی، استمرار در یک فرایند است. این روش باعث می‌شود کارکنان مفاهیم را قبل از تسلط بر مهارت‌های جدید در دوران کارآموزی، در یک کلاس یاد بگیرند. آن‌ها در نهایت می‌توانند بین محتوای نظری آموخته‌شده و تحلیل‌های علمی ارتباط برقرار کنند.

همچنین بخوانید: «4 مورد از استراتژی های رهبری که به ارتقای کار تیمی کمک می‌کند»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *