مدیریت تیم

نکاتی برای مدیریت تیم پس از بحران

همه مدیران و رهبران کسب‌وکارهای مختلف باید اقدامات استراتژیکی برای مدیریت تیم پس از بحران داشته باشند.

همه سازمان‌ها در طول فعالیت‌های خود با بحران‌های زیادی روبه‌رو می‌شوند. در حال حاضر نیز شیوع ویروس کرونا تاثیرات زیادی بر کسب‌وکارها گذاشته است و نمی‌توان گفت که این بحران تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. هرکدام از مشاوران کسب‌وکار ایده‌های مختلفی درباره سناریوهای احتمالی ارائه می‌کنند؛ زیرا مدیران در این شرایط‌ باید اقدامات استراتژیک و راهبری برای کسب‌وکار خود داشته باشند. در ادامه مقاله نکاتی برای مدیریت تیم پس از بحران ارائه می‌کنیم.

همچنین بخوانید: «توسعه چابکی؛ مهم‌ترین شرط پایداری در مقابل بحران»

در حال حاضر علاوه بر بحران بیماری ناشی از ویروس کرونا، همه مدیران در سراسر جهان با چالش‌های شغلی زیادی روبه‌رو هستند. برای مثال کاهش و حتی حذف تقاضاهای مشتریان، اصلاحات قانونی و مقرراتی، قطع زنجیره تامین، بیکاری، رکود اقتصادی و افزایش عدم اطمینان به آینده باعث شده‌اند که همه مدیران و فعالان تجاری و کسب‌وکار به راه‌حلی برای بهبود وضعیت موجود نیاز داشته باشند. 

هنری مینتزبرگ یکی از نظریه‌پردازان مدیریت معتقد است برای مدیریت تیم در این شرایط باید از یک استراتژی استفاده کرد که شامل برنامه، چیدمان، الگوسازی، قرار گرفتن در موقعیت و ایجاد چشم‌انداز باشد. در ادامه مقاله استراتژی او را به منظور عبور از بحران و بازگشت به شرایط قبلی بیان می‌کنیم. پاسخ به سوالاتی که در ادامه مطرح می‌شود به شما کمک می‌کند از راهبرد صحیحی برای عبور از بحران استفاده کنید.

۱- پس از بحران به چه موقعیتی می‌توانیر برسید؟ – مدیریت تیم

برای مدیریت تیم و اینکه بتوانید تصمیم‌های استراتژیک هوشمندی بگیرید باید موقعیت سازمان خود را درک کنید. شما در بازار خود چه جایگاهی دارید؟ در اکوسیستم خود چه نقشی دارید؟ رقیبان اصلی شما چه کسانی هستند؟ به کجا هدایت می‌شوید؟ آیا می‌توانید بخش عملیاتی را متوقف کنید و پس از بحران دوباره آن را بدون تغییر راه‌اندازی کنید؟ چگونه می‌توانید بازارهای از دست رفته را بازیابی کنید؟  آیا ورشکسته می‌شوید یا می‌توانید رهبری باشید که با وجود تحولات، کسب‌وکار خود را مدیریت می‌کند؟

برای مدیریت تیم به عنوان مدیر سازمان باید بتوانید به این سوالات پاسخ دهید. برای مثال وجود بحران‌ها باعث توقف فعالیت بسیاری از کسب‌وکارهاشده است. اما پس از مدتی بسیاری از آن‌ها فعالیت خود را دوباره شروع کردند. از طرفی در این شرایط برخی صنایع توانستند که رشد خود را بیشتر کنند؛ زیرا ارزش پیشنهادی مناسبی برای این فضا داشتند.

برای مثال افرادی که در تهیه تجهیزات اداری و دفتری فعالیت می‌کنند می توانند ابزارهای ارتباطی را برای دورکاری ارائه کنند و خدمات تحویل در درب منزل را مدیریت کنند. به همین علت تفاوت‌های زیادی در خلق ارزش شرکت‌ها برای مقاومت مقابل بحران وجود دارد. بنابراین برای به دست آوردن موقعیت خود پس از بحران باید آهسته قدم بردارید.

مدیریت تیم

مدیریت تیم

۲- برای بازگشت به شرایط قبلی چه برنامه‌ای دارید؟

برنامه مجموعه از اقدامات عملی است که به شما نشان می‌دهد برای رسیدن به موقعیت دلخواه خود چه اقداماتی را انجام دهید. بنابراین باید بتوانید همه کارهایی را که در روزهای آینده می‌خواهید انجام دهید توضیح دهید. در حال حاضر سوال درست این است که شما برای عبور از این بحران چه کارهایی را باید انجام دهید. توجه داشته باشید که منظور حل بحران نیست؛‌ منظور چگونگی عبور از آن است. به نظر شما پس از پایان بحران چه وضعیتی خواهید‌ داشت؟ توجه داشته باشید که اگر برنامه‌ریزی دقیقی نداشته باشید ممکن است ورشکست شوید. بنابراین دید عمیقی به مشکلات داشته باشید، برنامه‌ریزی کنید و با آینده‌نگری اقدام کنید.

۳- بحران چگونه باعث تغییر در فرهنگ و هویت سازمانی شما می‌شود؟

به نحوه نگرش مدیران یک سازمان درباره کسب‌وکار خود چشم‌انداز می‌گویند. برای مدیریت تیم بروز بحران‌ها مانند ویروس کرونا باعث ایجاد تغییرات در فرهنگ و هویت افراد می‌شود. گاهی‌اوقات به دلیل یک بحران ممکن است افراد دور هم جمع شوند و تا روحیه استقامت خود را افزایش دهند. اما برخی بحران‌ها نیز ممکن است افراد را از یکدیگر دور کند.

برای مدیریت تیم زمانی که شرکت با بحران روبه‌رو می‌شود افراد بیشتر مراقب خودشان هستند و به دیگران اعتماد نمی‌کنند. بنابراین باید چشم‌اندازی که در نظر می‌گیرید را آزمایش کنید. فکر می‌کنید سازمان شما تا چه اندازه برای مقابله با بحران‌ها آماده است؟ آیا وجود بحران باعث شد افراد همبستگی بیشتری داشته باشند یا از هم دور شوند؟ به نظر شما افراد پس از بحران سازمان را به روش متفاوت‌تر می‌بینند؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند بفهمید که پس از پایان یافتن بحران چه چیزهایی را می‌توانید به دست آورید. بنابراین شروع کنید و خودتان وضعیت را تغییر دهید.

۴- به چه پروژه‌هایی نیاز دارید؟

برای مدریت تیم پاسخی که شما به این سوال می‌دهید باید سازمان را به سوی مجموعه‌ای از پروژه‌های قابل اجرا برای مقابله  با مشکلات مربوط به بحران هدایت کند. مهم‌ترین چالش شما اولویت‌بندی و هماهنگی است که نتیجه آن می‌تواند آینده سازمان را تضمین کند. به این نکته توجه داشته باشید که نباید در ابتدای کار پروژه‌های زیادی را که همه آن‌ها به منابع بحرانی یکسانی وابسته هستند شروع کنید؛ زیرا ممکن است این پروژه‌ها به افراد خاصی مانند مدیران ارشد یا بخش‌های خاص مانند IT وابسته باشند.

با ایجاد پروژه‌های جدید و بیش از حد ممکن است منابع خود را از دست بدهید. این کار پاسخ‌های استراتژیک و سریع شما را به تاخیر می‌اندازند یا آن‌ها را خنثی می‌کنند. بنابراین قبل از اجرای پروژهای جدید، باید درباره منابع تصمیم‌گیری کنید.

۵- شما تا چه اندازه برای اجرای برنامه‌های خود آمادگی دارید؟

برای مدیریت تیم در پایان آمادگی سازمان را برای اجرای برنامه‌ها و پروژه‌ها ارزیابی کنید. آیا برای اجرای پروژه‌های موردنظر خود آمادگی دارید؟ به‌ویژه اگر تعداد زیادی از افراد سازمان شما به صورت دورکاری فعالیت کنند؟ قطعا شما نیز از نظر آمادگی در سطح فردی، تیمی، سازمانی و ملی تفاوت‌های زیادی را احساس می‌کنید. منابع و نیروهای شما جدا از سرعت و کیفیت، از نظر فرآیندها نیز بسیار متفاوت تصمیم‌گیری می‌کنند و این تفاوت‌ها نشان می‌دهد که چه کسی موفق می‌شود و چه کسی شکست می‌خورد.

برای مدیریت تیم پاسخ به سوالاتی که مطرح شد به شما کمک می‌کتد تا حرکات فعلی و آینده کسب‌وکار خود را ترسیم کنید. توجه داشته باشید که مشتریان شما واکنش‌هایی را که در زمان بحران نشان می‌دهید به یاد خواهند آورد. برای مثال افزایش قیمت هنگام کمبود، نقش مهمی در رضایت مشتریان در آینده خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *